KLUB CHOVATELŮ TERIÉRŮ
ANGLICKÝ TOY TERIÉR * AUSTRALSKÝ SILKY TERIÉR * AUSTRALSKÝ TERIÉR * BEDLINGTON TERIÉR * BORDER TERIÉR * ČESKÝ TERIÉR * DANDIE DINMONT TERIÉR * GLEN OF IMAAL TERIÉR * IRSKÝ SOFT COATED WHEATEN TERIÉR * IRSKÝ TERIÉR * JACK RUSSELL TERIÉR * JAPONSKÝ TERIÉR * KERNTERIÉR * KERRY BLUE TERIÉR * LAKELAND TERIÉR * MANCHESTER TERIÉR * NORFOLK TERIÉR * NORVIČ TERIÉR * PARSON RUSSELL TERIÉR * PATTERDALE TERIÉR * SEALYHAM TERIÉR * SKAJTERIÉR * SKOTSKÝ TERIÉR * TOY FOXTERIÉR * VELŠTERIÉR * WEST HIGHLAND WHITE TERIÉR
inzerce KCHT
komerční inzerce
ztráty a nálezy
Nový pilotní web
Přihláška do KCHT
Členské příspěvky
Základní informace
Historie
Organizační řád
Stanovy
Osobní údaje
Zařazení do chovu
Popisný svod
Doporučení ke krytí
Seznam chovných psů
Zdravotní vyšetření
Kluboví šampioni
Podmínky šampionátů
Klubové výstavy
Archiv
Zkouška Po výstřelu
Klubové zkoušky
Soutěž Nejlepší teriér
Seznam a popis
Fotogalerie
Archív
Zvláštní Zpravodaj
Články
Formuláře
Poradci chovu
Redakce
Výbor KCHT
Propagace
OdkazyAKTUALITY: 54. Klubová výstava

54. KLUBOVÁ VÝSTAVA TERIÉRŮ
PRAHA – DŽBÁN , 5. 10. 2003

Jaká byla letošní teriérská klubovka? Tak se ptali ti, co letos zůstali doma nebo pobývali na souběžně probíhající Evropské výstavě v Bratislavě.

V každém případě mokrá. Ono nepršelo, ale lilo. A to hned od rána. Co to je za pohromu nejen pro vystavovatele a jejich psy, ale i pro pořadatele a rozhodčí si dovede představit jen ten, kdo něco podobného absolvoval. Ale právě v  takových situacích se ukazuje nadšení kynologa, snaha navzdory tomu všemu předvést svého miláčka co nejlépe. Počasí bohužel ovlivnilo zejména účast na závěrečných soutěžích, tedy tu pomyslnou třešničku na dortu celého výstavního klání, ač pořadatelé zajistili množství hodnotných cen.

O oblíbenosti podzimní klubové teriérská výstavy mezi vystavovateli svědčí i vysoké počty hlášených jedinců plemen sdružených v našem klubu: prvenství si již léta drží west highland white teriéři (61), následují border teriéři (34), irští teriéři (28), početně překvapili i Parson Russell teriéři (22) a cairn teriéři (21). Naopak v historii našich klubových výstav početné plemeno welsh teriéři bylo zastoupeno jen 14 jedinci. Pomyslný žebříček uzavírají 2(!) sealyham teriéři a 1 glen of imaal teriér.

Přihlášených 539 jedinců sdružených v Klubu chovatelů teriérů, v Airedale terriér klubu, v Anglickém bullterrier klubu, v Klubu chovatelů jagteriérů v Čechách, v Klubu chovatelů colií a sheltií Praha, v Českém klubu chovatelů kolií a šeltií a v Samojed klubu posuzovalo 12 rozhodčích, z toho 2 zahraniční.

Doufejme, že příští rok, kdy náš Klub chovatelů teriérů bude slavit kulaté výročí svého vzniku, nám počasí bude příznivěji nakloněno. Pořadatelé však již nechtějí nechat vše jen na rozmaru počasí, a proto se můžete těšit na jiné, zastřešené prostory, které by byly důstojným rámcem pro 2 denní výstavní setkání všech milovníků teriérů a pejskařů vůbec.

Nejkrásnějším nízkonohým teriérem se stal pes ze třídy mladých skotský teriér Ramirez Euri-Escot, chov. MUDr. Milan Štětina, maj. Michaela Štětinová.

Nejkrásnějším vysokonohým teriérem a Nejkrásnějším teriérem výstavy se stal pes ze třídy pracovní velšteriér White Headline’s Enjoy, chov. Jaroslava Zadny, maj. František Polehňa.

V závěrečné soutěži se tento pes utkal s vítězem soutěže Nejkrásnější neteriér – krátkosrstou kolií a získal i titul Vítěz výstavy 2003.

Srdečně blahopřejeme k vítězství!

Dr. Iva Světlá

Podrobné výsledky z výstavy najdete v Klubovém Zpravodaji KCHT.

AKTUALITY
Zaslat příspěvek

09.11.2020 
Vánoční výstava a co dál
Vánoční výstava

02.11.2020 
Vánoční výstava
přihlašování uzavřeno

26.10.2020 
Členské příspěvky
až od 1.11.2020

22.09.2020 
Pilotní web
pro zájemce

08.09.2020 
Vstupní listy ke stažení
KV Mladá Boleslav

04.09.2020 
Zpravodaj KCHT

26.08.2020 
Klubová MB
statistika

více...

© KCHT 1999 - 2017. Datum poslední aktualizace 27.11.2020, Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o.