KLUB CHOVATELŮ TERIÉRŮ
ANGLICKÝ TOY TERIÉR * AUSTRALSKÝ SILKY TERIÉR * AUSTRALSKÝ TERIÉR * BEDLINGTON TERIÉR * BORDER TERIÉR * ČESKÝ TERIÉR * DANDIE DINMONT TERIÉR * GLEN OF IMAAL TERIÉR * IRSKÝ SOFT COATED WHEATEN TERIÉR * IRSKÝ TERIÉR * JACK RUSSELL TERIÉR * JAPONSKÝ TERIÉR * KERNTERIÉR * KERRY BLUE TERIÉR * LAKELAND TERIÉR * MANCHESTER TERIÉR * NORFOLK TERIÉR * NORVIČ TERIÉR * PARSON RUSSELL TERIÉR * PATTERDALE TERIÉR * SEALYHAM TERIÉR * SKAJTERIÉR * SKOTSKÝ TERIÉR * TOY FOXTERIÉR * VELŠTERIÉR * WEST HIGHLAND WHITE TERIÉR
inzerce KCHT
komerční inzerce
ztráty a nálezy
Nový pilotní web
Přihláška do KCHT
Členské příspěvky
Základní informace
Historie
Organizační řád
Stanovy
Osobní údaje
Zařazení do chovu
Popisný svod
Doporučení ke krytí
Seznam chovných psů
Zdravotní vyšetření
Kluboví šampioni
Podmínky šampionátů
Klubové výstavy
Archiv
Zkouška Po výstřelu
Klubové zkoušky
Soutěž Nejlepší teriér
Seznam a popis
Fotogalerie
Archív
Zvláštní Zpravodaj
Články
Formuláře
Poradci chovu
Redakce
Výbor KCHT
Propagace
OdkazyAKTUALITY: Nový klub bordera ano či ne ?

Majitelům, držitelům, chovatelům a příznivcům plemene border teriérů chodí nabídky na členství v novém klubu. Asi  by tedy měl zaznít pohled ze strany KCHT nebo spíše  vysvětlení,jak to vlastně se vznikem nových klubů je.

  • border teriér se zatím chová v Klubu chovatelů teriérů. Je to klub ve srovnání s jinými celkem klidný, ale také klub, v kterém se chová více plemen, z čehož plynou určité nedostatky, ale naopak i klady. V devíti členném výboru KCHT má plemeno 3 zástupce + 1 na schůze zvaného náhradníka. V tříčlenné Revizní komisi pracuje 1 zástupce plemene. Výbor KCHT i Revizní komise jsou volenými orgány.

  • KCHT respektuje přání chovatelů a pokud se lidé od borderů rozhodnou založit vlastní klub, KCHT jim v tom nebude a v podstatě ani nemůže bránit. Klub si může podle platných zákonů založit a příslušně registrovat kdokoliv. Trochu jiné to ale je s otázkou zastřešení a vedení chovu plemene, tedy přesněji řečeno zda členové budou mít pro své odchovy průkazy původu vydané pracovištěm plemenné knihy ČMKU a zda klub bude mít právo pořádat výstavy a zkoušky. Nový klub totiž musí být uznán ČMKU  a musí s ČMKU navázat spolupráci (viz směrnice na www.cmku.cz).

  • Pokud je nový klub uznán, neznamená to, že všichni chovatelé plemene jsou povinni do něj vstoupit. Kdo chce, může chovat pod původním klubem,kdo nechce být tam ani tam, může chovat na základě smlouvy o poskytnutí chovatelského servisu. Pro hodně lidí je rozhodující otázka podmínek pro zařazení do chovu. Zatím je běžný postup takový, že v na začátku je nový klub povinen dodržovat původní podmínky. K jejich případnému zmírnění může dojít pouze na základě dohody mezi oběma kluby nebo rozhodnutím P ČMKU. Slibuje-li tedy někdo změnu podmínek pro zařazení do chovu, nemluví úplnou pravdu

  • Z KCHT plemeno nikdo nevyhání, naopak, jeho majitelé a chovatelé jsou u nás vítáni. Je jen na nich, aby se rozhodli, zda o nový klub stojí či ne a zvážili důvody, pro které vzniká.

  • V každém případě platí, že chov není o klubech a lidech a jejich vztazích, ale o psech. Chovatelská svoboda, kterou dodržujeme a která není ve všech klubech samozřejmostí, bude v KCHT platit bez ohledu na to, zda je někdo členem naším, členem někde jinde nebo členem žádného klubu není.

                                                                                                          Vladimíra Tichá

AKTUALITY
Zaslat příspěvek

09.11.2020 
Vánoční výstava a co dál
Vánoční výstava

02.11.2020 
Vánoční výstava
přihlašování uzavřeno

26.10.2020 
Členské příspěvky
až od 1.11.2020

22.09.2020 
Pilotní web
pro zájemce

08.09.2020 
Vstupní listy ke stažení
KV Mladá Boleslav

04.09.2020 
Zpravodaj KCHT

26.08.2020 
Klubová MB
statistika

více...

© KCHT 1999 - 2017. Datum poslední aktualizace 27.11.2020, Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o.