KLUB CHOVATELŮ TERIÉRŮ
ANGLICKÝ TOY TERIÉR * AUSTRALSKÝ SILKY TERIÉR * AUSTRALSKÝ TERIÉR * BEDLINGTON TERIÉR * BORDER TERIÉR * ČESKÝ TERIÉR * DANDIE DINMONT TERIÉR * GLEN OF IMAAL TERIÉR * IRSKÝ SOFT COATED WHEATEN TERIÉR * IRSKÝ TERIÉR * JACK RUSSELL TERIÉR * JAPONSKÝ TERIÉR * KERNTERIÉR * KERRY BLUE TERIÉR * LAKELAND TERIÉR * MANCHESTER TERIÉR * NORFOLK TERIÉR * NORVIČ TERIÉR * PARSON RUSSELL TERIÉR * PATTERDALE TERIÉR * SEALYHAM TERIÉR * SKAJTERIÉR * SKOTSKÝ TERIÉR * TOY FOXTERIÉR * VELŠTERIÉR * WEST HIGHLAND WHITE TERIÉR
inzerce KCHT
komerční inzerce
ztráty a nálezy
AKTUALITY: Irský teriér -sběr vzorků

Vážení chovatelé a majitelé irských teriérů,

před nedávnem jsem slíbila, že zveřejním termíny odběru moči pro účely mojí diplomové práce. Termíny jsou hromadné, lze se samozřejmě dohodnout na individuálním termínu v Praze (spíše víkendy) nebo v Brně na univerzitě.  Konkrétní místa v Praze a v Českých Budějovicích ještě upřesním.

14.3.2020 - XXV. ročník Jihočeské výstavy psů 

 

5. 4. 2020 – sběr vzorků v Praze

 

26. 4. 2020 – sběr vzorků v Brně v areálu VFU

24. 5. 2020 – sběr vzorků České Budějovice

Sběr přes prázdniny bude upřesněn

 

4.-6. 9. 2020 – Víkend s irským teriérem

 

12. 9. 2020 Mladá Boleslav – KV KCHT

 

Rychlé shrnutí záměru diplomové práce:

Z odebrané moči Irských teriérů a dalších vybraných plemen budeme chromatograficky stanovovat hladinu cystinu a poměr cystinu a kreatininu. Na odběrových místech proběhne rychlé vyšetření HeptaPhanem a refraktometrem. Moč bude následně převezena do Brna na Veterinární a farmaceutickou univerzitu, kde bude mikroskopicky vyšetřen sediment a moč bude zamražena na -80°C do její následné chromatografické analýzy. Studie je anonymní, pro odlišení vzorků je nutno znát pouze věk a pohlaví psa + kontakt na Vás (stačí číslo). Pro účely práce je stěžejní hlavně moč psů (samců).

Veškerá vyšetření jsou pro vás zdarma.

Případné dotazy piště na e-mail katerina.vrbova96@seznam.cz.

Předem všem děkuji za spolupráci.

S pozdravem

Kateřina Vrbová (4. ročník, FVL)

© KCHT 1999 - 2017. Datum poslední aktualizace 2.4.2020