KLUB CHOVATELŮ TERIÉRŮ
ANGLICKÝ TOY TERIÉR * AUSTRALSKÝ SILKY TERIÉR * AUSTRALSKÝ TERIÉR * BEDLINGTON TERIÉR * BORDER TERIÉR * ČESKÝ TERIÉR * DANDIE DINMONT TERIÉR * GLEN OF IMAAL TERIÉR * IRSKÝ SOFT COATED WHEATEN TERIÉR * IRSKÝ TERIÉR * JACK RUSSELL TERIÉR * JAPONSKÝ TERIÉR * KERNTERIÉR * KERRY BLUE TERIÉR * LAKELAND TERIÉR * MANCHESTER TERIÉR * NORFOLK TERIÉR * NORVIČ TERIÉR * PARSON RUSSELL TERIÉR * PATTERDALE TERIÉR * SEALYHAM TERIÉR * SKAJTERIÉR * SKOTSKÝ TERIÉR * TOY FOXTERIÉR * VELŠTERIÉR * WEST HIGHLAND WHITE TERIÉR
inzerce KCHT
komerční inzerce
ztráty a nálezy
Nový pilotní web
Přihláška do KCHT
Členské příspěvky
Základní informace
Historie
Organizační řád
Stanovy
Osobní údaje
Zařazení do chovu
Popisný svod
Doporučení ke krytí
Seznam chovných psů
Zdravotní vyšetření
Kluboví šampioni
Podmínky šampionátů
Klubové výstavy
Archiv
Zkouška Po výstřelu
Klubové zkoušky
Soutěž Nejlepší teriér
Seznam a popis
Fotogalerie
Archív
Zvláštní Zpravodaj
Články
Formuláře
Poradci chovu
Redakce
Výbor KCHT
Propagace
OdkazyVI. Speciální výstava plemen
Jack Russell a Parson Russell Terrier

V letním slunci rozpálenou sobotu 8. srpna 2015, kdy v Čechách padaly teplotní rekordy za posledních bezmála sto let, se v hezkém a klidném prostředí přírodního parku u zámku Konopiště konala VI. Speciální výstava pro plemena Parson Russell teriér a Jack Russell teriér. 

Naštěstí jsme letos pozvali dva zahraniční rozhodčí, paní Suzanne Pattyn z Belgie (ch. st. Suzan´s Pride), která leta žila v Africe a pana Luise Gorjão Henriquese z Portugalska (Vale do Criz), který je z podstaty věci rovněž na letní vedra zvyklý. Oba dva jsou uznávanými rozhodčími a dlouholetými chovateli Jack Russell a Parson Russell teriérů a jako každý rok nechyběla ani paní Vladimíra Tichá, která je nejen hlavním poradcem chovu KCHT, ale i výbornou rozhodčí, která podrobně a trpělivě vysvětluje posouzení jednotlivých psů.

Celkem se na tuto již šestou Speciální výstavu přihlásilo 169 psů, z toho 58 parsonů a 111 jacků, což jsou opravdu krásná čísla. Co nás také velice těší je zahraniční účast, protože se na tento ročník přihlásili chovatelé nejen ze Slovenska a Polska, ale také z Maďarska, Rakouska  a Holandska.

Paní Vladimíra Tichá tak posoudila 22 štěňátek a dorostu plemene Parson Russell teriér a Jack Russell teriér. Paní Suzanne Pattyn posoudila 93 Jack Russell teriérů a pan Luis Gorjão Henriques 54 Parson Russell teriérů. Rozhodčí přistupovali k posuzování velmi odpovědně, k posuzovaným jedincům se chovali velmi citlivě a pěkně. Dovolím si tvrdit, že snad skoro všichni vystavovatelé byli spokojeni, přestože třeba zrovna nedostali známku výborná, jelikož si mimo jiné odnesli z kruhu opravdu velké množství dárků. Obzvlášť milá byla jako vždy soutěž Dítě a pes, které se tradičně účastí velké množství dětí od 3 do 9 ti let se svými čtyřnohými kamarády, i když letos některé odradily teploty kolem 39 stupňů.

Můj velký dík patří všem obětavcům, kteří pomáhali v kruhu a při stavění a uklízení výstavy, a také všem sponzorům, bez kterých by naše výstava nemohla být již tradičně tak štědrou. 

Mockrát děkuji! 

A teď krátce k hlavním výsledkům - titul BOB byl v kruhu Parson Russell teriérů zadán psu jménem Achilles Avora, chovatelka Klonfarová Vlasta, majitel Chocholová Lucie, titul BOB si u Jack Russell teriérů odnesl pes jménem Username di Sutri, chovatelka Alessandra D´Antanasio (IT) a majitel József Farádi z Maďarska, který také získal titul Nejlepší Russell teriér výstavy 2015. Titul Nejlepší dorost výstavy obdržel JRT Grand Prix Bohemian Touch, chovatelka Jiřina Mičulková, majitelka Kateřina Kaňová, a Nejlepším mladým výstavy 2015 se stala fenka PRT Roxy XY, chovatelka Ismailova Rita a majitelka Wasiukiewicz Agnieszka z Polska.

Pevně doufám, že se v tak hojném počtu sejdeme i v roce příštím a strávíme opět fajn den, i když snad ne již tak horký, ve společnosti lidí, které spojuje společný zájem jménem RUSSELL TERRIER.

Kateřina Rovenská
www.parson-jack-russell.cz
Poradce chovu pro JRT a PRT

Povýstavní katalog s výsledky

kon1.jpg
Rozhodčí

kon3.jpg
BOB JRT

kon4.jpg
BOB PRT

kon2.jpg
Nejlepší PJRT výstavy

AKTUALITY
Zaslat příspěvek

22.09.2020 
Pilotní web
pro zájemce

08.09.2020 
Vstupní listy ke stažení
KV Mladá Boleslav

04.09.2020 
Zpravodaj KCHT

26.08.2020 
Klubová MB
statistika

13.08.2020 
UPOZORNĚNÍ!
Uzávěrky výstav

12.08.2020 
Výsledky výstav

30.07.2020 
Platby v DogOffice
KV Mladá Boleslav

více...

© KCHT 1999 - 2017. Datum poslední aktualizace 30.9.2020, Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o.