Klub chovatelů teriérů

Články & aktuality

Ukrajina

Ukrajina

01.03.2022, Vladimíra Tichá

Aktualizace: Bankovní účet FCI

Prohlášení ČMKU a FCI

Českomoravská kynologická unie odsuzuje útok na Ukrajinu. Nikoho z nás nemůže nechat klidným stávající situace a všichni kynologové určitě soucítí s ukrajinskými kolegy a nejen s nimi. Českomoravská kynologická unie se plně ztotožňuje s vyjádřením FCI a v okamžiku, kdy bude k dispozici avizovaný účet, na něj přispějeme. Na naše členy se obracíme s prosbou, aby pokud jim to vlastní situace dovolí, pomohli také. Máme rádi psy, ale momentálně jde hlavně o lidi, a pokud pomůžeme lidem, pomůžeme i jejich psům. Klub chovatelů teriérů s prohlášením FCI a ČMKU naprosto souhlasí.

Prohlášení FCI

FCI a její generální výbor oficiálně odsuzují invazi ozbrojených sil Ruské federace na Ukrajinu. Tento konflikt a agrese nemůže nikoho nechat lhostejným a všichni se cítíme znepokojeni, smutní a naštvaní. Invaze ruské armády na Ukrajinu také dostala celé rodiny naší psí komunity do naprosté nouze. Tato válka vystavila naše chovatele a jejich psy velkému riziku a přímo ohrožovala jejich blaho a životy. Mnozí museli uprchnout, jiní přežívají v prekérních podmínkách, skrývají se v krytech, kde je jídlo a základní komodity velmi vzácné. Přesto v těchto hrozných a náročných časech své psy neopustili! Tyto děsivé okolnosti jsou v rozporu s písemnými prioritami a doporučeními FCI ohledně dobrých životních podmínek zvířat, stejně jako s naší politikou a cíli.
Tato situace vedla generální výbor FCI k mimořádnému zasedání v neděli 27. února 2022.
Důležitá rozhodnutí byla učiněna, v rámci zákonných limitů FCI a jejího generálního výboru, na základě stanov a jednacího řádu FCI.
Od 1. března 2022 až do odvolání nebude Ruská kynologická federace (RKF) oprávněna pořádat - na ruském území - žádnou akci, na které se udělují tituly nebo ceny FCI (výstavy CACIB, zkoušky CACIT, soutěže CACIAG atd..).
Abychom dali našim členům/smluvním partnerům a všem dalším osobám možnost vyjádřit svou solidaritu a pomoc ukrajinskému lidu a jeho milovníkům a chovatelům, FCI otevře bankovní účet, speciálně pro tento účel, kde budou všechny dary vítány a budou zcela transparentně předány Ukrajinské kynologické jednotě (UKU) a ukrajinským těžce válkou postiženým chovatelům a chovatelům ve vážné nouzi, kteří žijí buď na Ukrajině, nebo uprchli do sousedních zemí.
FCI bude do tohoto fondu přispívat podstatným způsobem. Další podrobnosti budou sděleny v následujících dnech. FCI je obrovská komunita, sjednocená a silná rodina, takže všichni vstaňme a ukažme naši solidaritu s Ukrajinou!
Členové generálního výboru FCI
Dr. T. Jakkel, prezident FCI
G.Jipping, viceprezident FCI
B.Müller, pokladník FCI
M.A. Martinez,
R.de Santiago
C.Molinari
J.Hindse, prezident evropské sekce FCI
JL.Payro, prezident americké a karibské sekce FCI
D. Santos, prezident sekce Asie, Afriky a Oceánie FCI
Y. De Clercq, výkonný ředitel FCI

 

Aktualizace 8. 3. 2022

S radostí vás informujeme o novém speciálním bankovním účtu, který FCI zřídila za účelem shromažďování finančních prostředků a darů na pomoc ukrajinským chovatelům a jejich psům, ať už na Ukrajině žijí nebo museli uprchnout do jiné země, aby chránili život svůj i svých psů.

Jakákoliv částka a příspěvek je vítán a bude zcela a výhradně použit pro výše uvedený účel, a to naprosto transparentně.

Detaily bankovního účtu:

FCI – Solidarity with Ukraine

SWIFT CREGBEBB
IBAN BE67 7320 6383 9387
Account number: 732-0638393-87

CBC BANQUE ET ASSURANCE
Avenue Albert 1er, 60
5000  - NAMUR
BELGIUM

 

Děkujeme vám za veškerou podporu a solidaritu s ukrajinským lidem!


Členové generálního výboru FCI
Dr. T. Jakkel, prezident FCI
G.Jipping, viceprezident FCI
B.Müller, pokladník FCI
M.A. Martinez,
R.de Santiago
C.Molinari
J.Hindse, prezident evropské sekce FCI
JL.Payro, prezident americké a karibské sekce FCI
D. Santos, prezident sekce Asie, Afriky a Oceánie FCI
Y. De Clercq, výkonný ředitel FCI

Zpět na aktuality

Tento web používá soubory cookies,

a to k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Jeho používáním s tím souhlasíte.

Souhlasím